Eskişehir Otomatik Şanzıman Ustası DSG Tamiri (Tüm Araçlar)

Eskişehir Otomatik Şanzıman Ustası DSG Tamiri (Tüm Araçlar)

Eskişehir Otomatik DSG şanzıman tamiri Nihat Otomotiv servisinde Sigortalı olarak yapılmaktadır. Audi, Volkswagen, Seat ve Skoda marka araçların DSG şanzıman arızalarının tümü Nihat Otomotiv Eskişehir DSG Şanzıman Servisinde çözümlenmektedir.

Eskişehir Volkswagen Otomatik Şanzıman Tamiri

Eskişehir Volkswagen Otomatik şanzıman tamiri Nihat Otomotiv özel servisimizde itinayla yapılmaktadır. Eskişehir Volkswagen Servisi sayfasında tamiratı yapılan Cady, Golf, Passat gibi Volkswagen modellerini görebilirsiniz. DSG şanzıman arızası Volkswagen kronik sorunlarından biridir. Bu arıza Nihat otomotiv Eskişehir Volkswagen Dsg Otomatik Şanzıman tamir atölyemizde giderilmektedir.

DSG Şanzıman Arızasını Dert Etmeyin!
Nihat Otomotiv Audi, Volkswagen, Skoda ve Seat marka araçların tüm DSG şanzıman arızalarını Eskişehir’de gidermektedir.
Eskişehir Otomatik Şanzıman Ustası

Nihat Otomotiv Eskişehir DSG Otomatik Şanzıman servisimizde özellikle DSG otomatik vites sistemi mevcut olan araçların şanzıman arızaları itinayla giderilmektedir. Eskişehir Otomatik Şanzıman Ustası Nihat ve Harun usta Eskişehir Özel Servisinde DSG şanzımanların tüm problemlerini giderebilmektedir.

Tamiri Yapılan DSG Şanzıman Çeşitleri
 • VW Transporter: 01N, Aisin 09G ve DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Touareg: Aisin 09D ve 09C Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Tiguan: 09G ve DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Polo: 01M, Aisin TF-60SN, DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Passat: 01N, ZF Serisi 5HP19FL (01V), Aisin 09G ve DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Jetta: 01M, Aisin TF-60SN, DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Golf: 01M, Aisin TF-60SN, DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW CC: 09M ve DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Caddy: DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Bora: 01M, Aisin TF-60SN, DSG Otomatik Şanzıman Tamiri
 • VW Amarok: 8 ileri ZF 8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri
DSG Şanzıman Arızaları

Volkswagen araçlarda tam otomatik olarak kullanılan şanzımanların en eski tipi 01M/01N tipidir. Temel problemleri ısınma ile birlikte başlayan vuruntular ve tork konvertör arızasıdır. Ayrıca otomatik şanzıman basınç kaybından dolayı vites geçişlerinde devir saatinin yükselmesi ve aracın boşa düşmesi gibi sorunlar da yaşanmaktadır.

Passat B5 kasasındaki Passat 1.8T tiptronic ve Passat 1.9 Tdi tiptronc araçlarda  kullanılmış 5HP19FL şanzımanlar daha çok tork konvertör problemi yaşamaktadır. Zaman içerisinde araçların yaşlanması ile birlikte otomatik şanzıman basınç kaçakları bu araçlarda vites geçişlerinde vuruntu ve devir saatinde yükselme gibi sorunlar gösterirler.  Ayrıca ZF5HP19FL (01L) Passat şanzımanlarda geri viteste vuruntu ve sarsıntı, geri viteste aracın gaz yememesi, D’ye alınca vuruntu, rampada aracın çekişten düşmesi gibi arızalarla karşılaşılmaktadır. Detaylı bilgiler için Passat otomatik şanzıman tamiri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Volkswagen 2003-2009 yılları arasında Polo, Jetta, Bora ve Passat triptonic araçlarında 6 ileri vites 09G Aisin şanzımanı tercih etmiştir. Isınınca vites geçişlerinde, özellikle vites düşürmelerde vuruntuları ve 3-4 vites geçişinde boşa düşme problemleri sıkça yaşanmaktadır.

Volkswagen DSG Şanzıman Mekatronik Tamiri

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin belirtisidir. Eğer aracınızı bu arıza ile kullanmaya devam ederseniz, hasar artacak ve aracınız bir sabah marşa bastığınızda hareket etmeyecektir. Mekatronik arızası olduğunda genellikle şu iki arıza kodu ile karşılaşırsınız:

 • P189C Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF pompa koruması maksimum sınıra ulaştı

DSG şanzımana sahip araçların bu arızalar ile kullanılması sadece arızanın büyümesine neden olacaktır. Her durumda şanzımanın mekatronik ünitesinin sökülmesi gerekecektir. Nihat Otomotiv DSG şanzıman tamir Eskişehir servisimizde mekatronik arızaları çözülmektedir. Mekatronik parçalarının yenisiyle değiştirilmesi son derece maliyetli iken, Nihat otomotivde ekonomik olarak mekatrnik DSG şanzıman tamiri yaptırabilirsiniz.

Eskişehir Nihat Otomotiv DSG Otomatik Şanzıman Kavrama Seti Değişimi

Nihat Otomotiv DSG şanzıman tamir servisimizde otomotik DSG şanzımanların kavrama seti değişimi yapılmaktadır.

Kavramadaki kaçırma özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir. Eğer sorunlarınız devam ediyorsa, muhtemelen kavrama balatalarınız incelmiştir. Bu durum ani kavrama problemlerine yol açar ve siz araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız. Bazı durumlarda DSG kavrama arızası kendisini P1741 arıza kodu ile belli etmektedir.

Eskişehir otomatik şanzıman servisi bağlantısından bizlere ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Otomatik Şanzıman Yağ Değişmi

Eskişehir Nihat otomotiv servisimizde DSG otomotik şanzıman tamiri ile birlikte otomatik şanzıman yağ değişimi yapılmaktadır.

Audi otomatik şanzıman yağ değişimi,

Volkswagen otomatik şanzıman yağı değişim

Seat otomatik şanzıman DSG yağ değişimi,

Skoda otomatik şanzıman yağ değişimi

Eskişehir Nihat otomatik servisinde SİGORTALI olarak yapılmaktadır. İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Oylar
[Total: 1 Average: 5]
Whatsapp
Nihat Usta
Nihat Usta
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?